Ptaszkowa: rodzinnie, aktywnie oraz z laurem

Miniony weekend upłynął pod szyldem wizyty w podsądeckiej Ptaszkowej. Cóż mnie, a raczej nas, tam zawiodło? Z radością spieszę podzielić się z Tobą tą informacją. Jedno co pragnę, już teraz podkreślić, to to, że był to czas spędzony rodzinnie, aktywnie i zwieńczony „laurem zwycięstwa”.

Jeden weekend, dwie okazje

Pierwszą z nich były, zorganizowane przez Polski Związek Biathlonu, zawody „Biathlon dla Każdego” Kolejną natomiast, druga edycja „Półmaratonu Jaworze”, przygotowana przez Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie wespół z Partnerami: Grybowską Grupą Rowerową, Ochotniczą Strażą Pożarną z Ptaszkowej, Nauczycielami wychowania fizycznego ptaszkowskich szkół, Nadleśnictwem Nawojowa, portalem „Grybow24.pl” oraz Akademią Bosego Wirusa i moją osobą.

„Biathlonowy” debiut

W sobotę, postanowiliśmy, tzn. Córka Kasia, Syn Wojtek i ja, w ogóle, po raz pierwszy poznać smak „biathlonowej potrawy”. Taka okazja, lecz w wydaniu letnim, trafiła nam się podczas zawodów „Biathlon dla każdego”. Z czym się je „je”?

„Przypomnijmy, że zawody „Biathlon Dla Każdego” to połączenie biegu (…) ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują (…) rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary” (źródło: https://biathlon.com.pl).

Tak jak sobie pomyśleliśmy, tak też bez zwłoki stanęliśmy na linii startu, każdy dostosowanego do swojej kategorii wiekowej, dystansu. Jak to się zakończyło? O tym będzie trochę później.

Wyznacz szlak

Kolejne, popołudniowe sobotnie kilka godzin, spędziliśmy już oddzielnie, Dzieciaki z Żoną, a ja wraz z Ekipą, składająca się z Członków Grybowskiej Grupy Rowerowej, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ptaszkowej oraz Pracowników Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, udałem się na znakowanie, wcześniej opracowanej przeze mnie, trasy „II Półmaratonu Jaworze”.

Dzięki świetnemu zorganizowaniu się i współpracujący całej Ekipy, sprawnie uporaliśmy się z przeszło 23. kilometrowym odcinkiem, na którym w niedzielę rywalizację mieli zacząć Zawodnicy, startujący w górskim półmaratonie.

Znów na linii startu

Pierwszy dzień pobytu w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, minął nam bardzo szybko. Tak też, stało się również z niedzielnym dzionkiem. A to za sprawą: startu Dzieciaków w biegach (tym razem bez strzelania), pomocy przy ich przeprowadzeniu oraz pełnieniu roli „zamka” (czyli osoby zamykającej stawkę Zawodników) na trasie głównego dystansu.

Niech laur zdobi Twoją głowę

Wracając do wspomnianych powyżej startów. Najważniejszym dla nas laurem, była możliwość rodzinnej zabawy oraz wzajemnego siebie dopingowania. Jednakże, oprócz, tych bezcennych „nagród”, wybiegaliśmy oraz wybiegaliśmy wraz ze strzelaniem również:

  • w zawodach „Biathlon dla Każdego”: Kasia – VI miejsce, Wojtek – IX miejsce, Tata, czyli ja – XIII miejsce oraz II miejsce w klasyfikacji rodzinnej;

W tym miejscu, jako dumny Tata, muszę, tak muszę, pochwalić się, iż wszystkie miejsca przed Kasią i Wojtkiem, zajęli Zawodnicy, na co dzień trenujący w klubach sportowych. Jakby, więc nie patrzeć, Kasia z Wojtkiem, „zdobyli” pierwsze miejsca wśród amatorów. Brawo Dzieciaki!

  • w biegach dziecięcych, poprzedzających „II Półmaraton Jaworze”: Kasia (III miejsce), Wojtek (I miejsce).

Dziękuję i gratuluję

Dziękuję:

  • mojej Rodzince, za wspólne chwile oraz przykład aktywnego spędzania wolnego czasu;
  • Członkom Grybowskiej Grupy Rowerowej, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ptaszkowej, Nauczycielom wychowania fizycznego ptaszkowskich szkół oraz Pracownikom Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej za współpracę, poświęcony czas i wykonaną pracę;
  • Dyrekcji oraz Pracownikom Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej za okazane zaufanie, przy włączeniu mojej osoby i Akademii Bosego Wirusa w przygotowanie zawodów oraz gościnę i ciepłe przyjęcie;
  • spotkanym Znajomym za rozmowę, przybite „piątki”.

Gratuluję:

  • moim i nie tylko moim Dzieciakom, które wzięły udział w weekendowych sportowych zmaganiach;
  • wszystkim Startującym w „II Półmaratonie Jaworze”, za sportową rywalizację na trasie, osiągnięte wyniki oraz pokazanie hartu ducha.

Jak wrażenia?

Teraz czas na Ciebie. Proszę Cię, podziel się w komentarzy swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi organizacji „II Półmaratonu Jaworze”. Pozwoli to Organizatorom i Partnerom zawodów, jeszcze lepiej przygotować przyszłoroczną edycję.

Dziękuję Ci za poświęcony czas oraz Twoją cenną opinię.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*